Adı üzerinde bir kafe : Misk Floral Cafe

“Buraya mekan mı açılır?” dediğim bir bölgede Reşitpaşa’da yer alan ismine münhasır bir yer @miskfloralcafe İçeriye adım atar atmaz sizi adı gibi misk gibi çiçek kokuları ve nefis bir dekorasyon karşılıyor. İyi ki burada bu şık ve leziz mekanı açmışlar sokağa renk ve güzellik getirmişler.

Menü oldukça sade ve basit tutulmuş kafa karıştırmıyor. Ağırlıklı olarak, kruvasan, bagel, tost, pancake ve salata çeşitleri yer almakta. Biz Çırpılmış yumurta, eritilmiş mozzarella peyniri, avokado ve bacon dilimleri ile birlikte gene çırpılmış yumurta, eritilmiş mozzarella peyniri ve avokado ile hazırlanan iki kruvasan bir de nutellalı pancake siparişi verdik. Açık konuşmak gerekirse kruvasan pek sevmeyen biriyim ama buradaki kruvasan Fransa’dan getirildiği için merak ettim ve denemek istedim. Üstü kıtır kıtır içi kat kat ve gözenekli nefis bir kruvasan, üzerine parmak bastığınız zaman dağılıp parçalanmayan bir hamura sahip ve tabi misler gibi tereyağ kokusu hakim. Bence @miskfloralcafe çıtayı biraz Türkiye standartlarının üzerine çıkarmış.

Hazal Şen ve Eda Erbilgin, üniversitedeki dostluklarını iş ortaklığına taşıyıp Misk gibi bir mekan kurmuşlar tebrik ederim. Size de tavsiyem Misk’in çiçekleri arasında keyifli ve huzurlu vakit geçirmeniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.