Merakla beklenen ünlü perakende konsepti Eataly, Aralık ayından bu yana İstanbul Zorlu Center’da hizmet vermekte. İlhamını Kapalıçarşı’dan alarak oluşturulan konsept, 25. mekanını İstanbul’da açtı. Roma’dan sonraki en büyük Eataly ülkemizdehizmet vermekte.

eataly__

Eataly’nin ismi “eat” (“yemek”) ve “Italy” (“İtalya”) kelimelerinin birleşmesinden oluşuyor. Ağırlıklı olarak süpermarket görünümünde. Ortalarda sıralanan raflar kuru gıda maddeleri, konservelerle dolu. Duvar diplerindeki tezgahlarda et, salam, balık, taze meyve sebze, peynir zeytin, şarap satılıyor.

Konsept, “Burada ne satılıyor ise pişiriliyor ve yeniliyor, ne pişiriliyor ve yeniliyor ise burada satılıyor” şeklinde özetleniyor.

eataly_

Neler Var?

Balık, et, pizza ve makarna, şarküteri, peynir çeşitleri, şarap kavı, bira çeşitleri, kahve barı var. Tüm bu alanlar ayrı bölümlerde yer alıyor. Servis oldukça hızlı.

Market bölümünde manavdan soslara, hazır makarnalardan peynire her şey var. Fiyatlar ithal ürün olmalarına rağmen çok yüksek değil.

eataly   eataly_makarna

Makarna ve Pizza’ları çok iddialı

Gezmekten zevk aldığım bir yerdi. Acıkarak yemek molası vermeye karar verdiğimiz yer La Pasta La Pizza.

Domates soslu, ev yapımı mozerella peyniri ile birlikte dana sosis,mantar ve taze fesleğen’li Salsiccia Funghi harika bir pizzaydı. İçecek olarak Bricco Tondo Gavi 2011 beyaz şarabı tercih ettik ve çok memnun kaldık. Yemeğinizi beklerken gelen kese kağıdı içindeki leziz ekmekleri denemeyi sakın unutmayın. Bu arada garsonların hizmet kalitesi çok çok iyiydi.

eataly_foccacia   eataly_pasta

Fiyatlar bizce oldukça makul. Başlangıçlar 10-16 TL arasında değişiyor, makarnalar ve pizzalar 18-24 TL, ana yemek olarak deniz ürünleri tercih ederseniz 26-34 TL.

Afiyet olsun…

Eataly
0212 336 66 00
http://www.eataly.com.tr
Zorlu Center


Daha Büyük Görüntüle