Dünyaca ünlü Michelin yıldızlı İngiliz şef Tom Aikens’ın ‘İngiliz brasserie’ konseptiyle hizmet veren restoranı Tom’s Kitchen, Londra dışındaki ilk şubesini İstanbul’da Zorlu Center’da açtı. Tom’s Kitchen, sıcak ve rahat bir ortamda kahvaltıdan akşam yemeğine kadar sunduğu lezzetli ve farklı seçeneklerle, Londra’dan sonra İstanbul’da da seçkin damaklarda yer edinecek.

Tom's Kitchen_Risotto'lu Fırında Balık

Tom’s Kitchen’ın menüsünde; klasikleşmiş lezzetlerinden Tavuk ve Kaz Ciğeri Parfe, Biftek Tartar, Baharatlı Yengeç Kek gibi başlangıçlar ile Dana Burger, Fırında Kuzu Kalça, Peynirli Macaroni ve Shepherd’s Pie gibi ana yemek seçenekleri yer alıyor. Klasik İngiliz kahvaltısından, Croissant’a, Ev Yapımı Granola’dan, Patates Rosti’ye, Füme Somonlu Bagel’dan, Çıtır Belgian Waffle’la uzanan Tom’s Kitchen’ın kahvaltı menüsü, geniş bir lezzet çeşitliliği sunuyor.

toms

Tom’s Kitchen’ın Afyon, Balıkesir ve Trakya bölgesinden temin ettiği, burger ve steak’ler için kullandığı tüm etler, 21 gün dinlendiriliyor.  Ayrıca restoran kılıç ve ton balığı gibi soyu tükenme tehlikesi altında bulunan ürünlere menüde yer vermiyor. Kahvaltı menüsünde yer alan yumurtalar ise Afyon, Balıkesir ve Trakya bölgesinin seçkin çiftliklerinden özenle seçiliyor.

toms_kitchen

Buraya gelmişken bizce menüdeki tatlı seçiminiz mutlaka Baked Alaska olmalı. Alt tabakada  bir çeşit frambuazlı kek bulunan, üstünde dondurma ve en üst tabakasında bulunan bezeyle kaplı yanar döner bir tatlı. Sunumu da tadı gibi güzel. Ama tek başınıza yiyemezsiniz, paylaşmalık ideal.

Tom's Kitchen_Baked Alaska

İletişim

Adres: Zincirlikuyu Cad. Zorlu Center Bulvar Katı AVZ, No: 134, Beşiktaş, İstanbul
Rezervasyon: 0212 353 66 77


Daha Büyük Görüntüle