Türkiye’nin eski mizah dergilerinden Leman Kültür’ün adı geçince aklıma ilk olarak Nihat Genç, Cem Yılmaz gibi isimlerin yazdığı yazılar, çizdiği karikatürler gelir. Şimdiler de ise rengarenk dekorasyonu, uygun fiyatlı menüsüyle gençlere hitap ediyor @lemankultur

Tüm şubelerinde menü aynı hoş buna menü dememek lazım ansiklopedi desek daha doğru olur epey geniş bir içerik mevcut ayrıca seçiminizi yaparken yiyeceklerin eğlenceli adları da yüzünüzü tebessüm ettiriyor. Türkiye genelinde 26 şubesi bulunan mekanın duvarlarında Leman Dergisi’nin mizahi yapısıyla uyuşan karikatürler mevcut.

Lafı fazla uzatmadan gelelim sadede efenimmm, masayı baştan aşağıya donattık neredeyse kuş sütü eksikti. Başlangıç olarak menü de Fırın Makarna olarak geçen ama fırın makarnanın top versiyonlarından söyledik, bu dev toplar beşamel sos, bol peynir ve üstü mısır gevreği ile kaplanarak hazırlanan nefis bir lezzet en çok bu arkadaşları beğendiğimi söyleyebilirim.

Diğer tercihimiz ise “ChiChiChangaNinja” kendisi 18 kat baklava hamurunun içine sarılarak fırınlanmış bol baharatlı dana kıyma, meksika fasulyesi ve jalopeno biberinden hazırlanıp servis ediliyor.

Leman Kültür’e gelmeden önce burgerlerini çok merak ediyordum nefis köftesi ile benim makarna çılgınlığım bir burgerde birleşince gönlümün yıldızı oldu “Kallavi Köfte Üstü Makarnalı Burger” tavsiye ederim burger severlere

Diğer tercihlerimiz ise “Spagetti Napolitana Ne Dersin”, “Atom Köfte”, “Portekiz Usulü Tavuk” , “Cızırdayan Kaşarlı Köfte” ve “Şengül Abla’nın parmesanlı bonfilesi” de menüde olan diğer favorilerimiz siz de kendi damak tadınıza uygun olanı seçip kendinize ziyafet vermenizi öneririm.

Gelelim bir restoranda en sevdiğim bölüm olan tatlı kısmına 🤤 Sırasıyla “Kuantum Tatlı” “Leman Nirvana” ve “Bol Çikolatalı Çiizkekşör” ün tadına baktık bu üç arkadaş arasındaki favorim ise Kuantum Tatlı oldu bizim bildiğimiz cennet çamuru versiyonu bir tatlı hafif ve lezzetli .

Son olarak nazik daveti, hoş sohbeti ve tabiki semtimizin taraftarı olarak @sibelarna ya da teşekkür ederim harika bir ev sahipliği yaptı.