Öncelikle Mimoza Restoran‘ın sahibi Fikret Alphan’a bir paragraf açarak yazıma başlamak istiyorum.

Alphan, Ağrı’dan Gümüşlük’e gelip inşaatlarda çalışıp, 17 yıl komilik yapıp sonunda hayalindeki restorana sahip olup çokta başarılı bir şekilde işletiyor. Bu yüzden lezzetlerden önce Fikret Alphan’ı tebrik ederek Mimoza Restoran yazımıza başlıyoruz.

Mimoza Balık Restoranı, Bodrum Yarımadası’nın en güzel koylarından birinde, Gümüşlük’te, taş iskelenin hemen yanı başında saklanmış sizi bekliyor. Güneş, Gümüşlük’te heryere veda ettikten sonra en son Mimoza’ya veda ediyor ve günbatımı Mimoza’da ayrı bir keyfe dönüşüyor. Kısacası denize sıfır masalarınızda otururken, Mimoza’nın atmosferinden büyüleneceksiniz.

 

Mimoza konumu ve dekorasyonuyla tam bir cennet; Bodrum’un meşhur ışıklı su kabakları, masanızda çiçeklerle donatılmış mumlar, tabaklar tamamen bir zevk ürünü. Burada balıkların ve mezelerin en güzelini yiyebilirsiniz, özellikle karides salatası gerçekten harika bir lezzette. Ayrıca şarap kavı’da gayet kaliteli. İşletme için hijyen ve temizliğin önemini belirtmekte fayda var.

Yemeğinizin sonunda çay veya kahve içmek istediğinizde gene Mimoza farkı öne çıkıyor. Türk kahvesi size papatyalarla süslü bir tepside sunuluyor, ve hemen eliniz gecenin son fotoğrafını çekmek için telefonlarınıza gidiyor.

Mimoza’nın ayrıca bir çok ünlü müdavimleri var. Karides salatasına hayran kalan Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra Sezen Aksu, Adnan Polat, Sibel Can ve Fatih Terim de var. Bu arada fiyat olarak biraz yüksek gelebilir çoğu kişiye ancak bu kadar detayların olduğu ve harika bir manzaraya sahip olan Mimoza Restoran için bence bir kere bile olsa bütçenizde yeri ayrılmış olsun derim.

Afiyet Olsun

Mimoza Balık Restaurant

Adres:

Gümüşlük Bodrum

Telefon:

0 252 394 31 39
0 532 247 61 17